Simply Clever and Fast – Double pro Škodovky teamu Wars Restart a Autoexpres Litvínov

Sdílej:

Lausitzring 4.-5.7.2013 grilovačka,cinema,pohoda a druhý den seznámení s okruhem, kde oba piloti startovali poprvé v životě . . Nutno dodat zajímavý okruh, spíše pro auta se zadním pohonem a vysokou maximálkou, takže nic pro naše Škodověnky . . . Team posílen o mechanika ze zkušenostmi z MS a fyzioterapeut v jedné osobě, bylo zpestřením a pozvednutím nálady,pohody před tak důležitým závodem.

0507

Kdy jsme si moc nadějí nedávali v možnostech na 1.-místa ve skupinách. Vozy konkurence z řad BMW,Porsche nebývale posílili a ani slabší skupina A2 nezůstala pozadu, kdy team Pavla Pupse, dovezl kompletně přestavěnou Octavii Cup „Monster“ s novým motorem a dle jejich slov velmi rychlou a funkční v testech. Tréninky proběhly standartně, kdy si oba piloti stěžovali na malý grip na výjezdech, ale to vzhledem k profilu trati bylo jasné a museli se s tím oba porvat. Kvalifikaci měl za sebou jako první Pilot slabší Octavie DTM a po absolvování 5 kol časem 2:04:17 si zajistil dostatečný náskok nejen v pořadí své skupiny,ale i 8.místem absolutně mnohé překvapil. Vítek ve sk.A4 také zajel 5 kol a časem pod 2:01 si vyjel 5.abs. čas a k naší radosti 1.místo v A4 . . . Konkurenti jezdily poctivě celou kvalifikaci a někteří najeli více kol jak v závodech, ale ani to jim nestačilo na nějakou změnu a odsunu našich Octavií. Na start závodu letmým startem necelé 30 vozů se diváci, teamy dočkali přesně ve 14:00 a začal se 25 min. boj na trati . . . Výsledek ? . . . Double !! . . . Vítězství v obou skupinách A2 a A4 . . Jiří v A2 vyhrál s náskokem téměř 1/2 kola na svého soupeře v A2. Vítek v A4 zvítězil a to i přesto, že soupeř BMW M3 GTR vystartoval a předjel Vítka předčasně na startu, za to byl po závodě diskvalifikován ředitelstvím CarboniaCupu. Vítek tím jen potvrdil svoji kvalifikační pozici . . . Krásný zážitek,bohaté zkušenosti a rychlé vozy !!!

Závěrem velké díky mechanikům, rodinám, přátelům a zejména Coperfieldovi (Jenda Mikšátko), RTT.cz, RESTART.SK, QWERT, Autoexpres Litvínov, INELSEV – Inelsev group a.s., Wars Pilot Team, William art s.r.o., Auto-myslivec.cz Podbořany, AP motosport, MONA VIE

Text/Photo: Jiří Stránský

Označeno v Tiskové zprávy
blog comments powered by Disqus